Logo
Lokum

Lokum

Dana bonfilenin göbek kısmıdır. Hiç hareket etmeyen, yumuşak bir ettir. Yaklaşık 20 gün dinlendirildikten sonra servise hazır hale gelir.İçi sulu, pembe ve yumuşaktır. Wet Aged (ıslak dinlendirme) yöntemi ile 7-14 gün arası
dinlendirilir. Az ve orta derecede pişirilir. Kekik, tuz ve istenilen baharatlar ile servis edilir.

Dana Pirzola

Dana Pirzola

Dallas Steak Dananın sırt bölgesinde bulunan kol etine yakın olan bölümünden çıkan yatay olarak kesilen ete verilen isimdir. İçerisine haritaya benzer biçimde yağ işlemiş olan yumuşak, lezzetli bir steak olan Dallas Steak damak tadınıza uygundur.

Antrikot

Antrikot

En yağlı, en lezzetli ettir. Kaburganın omur kısmından çıkar, boyundan but kısmına doğru uzanır. 250-260 gr kadardır. Sulu ve lezzetlidir. Dry Aged (kuru dinlendirme) yöntemi ile dinlendirilir. Orta derecede
Pişirilir.

Newyork Steak

Newyork Steak

Kontrfilenin 250-260 gr kesilmiş halidir. Yağlı olmalıdır. Diğer etlere göre biraz sert ancak düzgün pişirildiğinde sulu ve lezzetlidir. Dry Aged (kuru dinlendirme) yöntemi ile dinlendirilir. Orta derecede pişirilir. Kekik, tuz ve istenilen baharatlar ile servis edilir. Ortalama 1-2 kişiliktir.

Kuzu Küşleme

Kuzu Küşleme

Kuzunun böbreklerinin üzerinden çıkar. Her kuzudan 2 adet çıkar. Ortalama 220 gr’dır. Çok lezzetlidir. Az-orta dereceli ateşte, özel pişirme teknikleri ile pişirilir.

Kuzu Pirzola

Kuzu Pirzola

Kuzunun sırt kısmından elde edilir. Bütün olarak, kalem kalem, kemikli veya kemiksiz olarak pişirilebilir. 0-4 derece arası sıcaklıkta,  4-7 gün arası dinlendirilir.

T-Bone Steak

T-Bone Steak

Hayvanın sırt kısmından kesilen, ismini ortasında bulunan T şeklindeki kemikten alan biftektir. Bir tarafında bonfile, diğer tarafında kontrfile bulunur. 350-400 gr kadardır. Lezzetlidir. Dry Aged (kuru dinlendirme) yöntemi ile dinlendirilir. Az ve orta derecede pişirilir. Kekik, tuz ve istenilen baharatlar ile servis edilir.

Adana Kebap

Adana Kebap

Türkiye’de bir çok yöreye ait kebap çeşitleri vardır. Ama Adana kebabı, diğer kebap çeşitlerinden farklıdır. En önemli farkı ise etidir. Çünkü Adana kebabında kullanılan et, Adana yöresine özgü doğal ortamda yetişen koyunun etidir. Adana kebabını ayıran diğer etkenler ise ustalık ve pişirme tekniğidir.

Külbastı

Külbastı

Beyti Kebap

Beyti Kebap

Beyti Sarma

Beyti Sarma

Kuşbaşı

Kuşbaşı

Kazbaşı

Kazbaşı

Patlıcan Kebabı

Patlıcan Kebabı

Ciğer

Ciğer

Çöpşiş

Çöpşiş

Yağlıkara

Yağlıkara

Sucuk

Sucuk

Lezzetini Toros Dağları’nın esintisinden alan Fikret Sucukları, sucuk içerisinde kullandığı özel baharatları, en seçkin çiftliklerden aldığı ve kesimini İslami usullere göre kendisinin yaptığı harika etleri ile bu lezzeti başka hiçbir yerde bulamayacaksınız.