ADANA KEBAP - ADANA BURGER

Adana Kebap, Lezzeti sınırları aşmış bir Adana Mutfağı yemeği olarak, Fikret Steak House lezzetiyle bürünmüş harika tatların merkezi haline gelmiştir. Adana Burger, sıradan Burgerlerden çok farklı baharat marinasyonlarının birleşimi etin dinlendirilmesi ile lezzet harikasına dönüştürülmüştür.ADANA KEBAP

Adana kebap her etten meydana gelmeyen özel bir ilgi isteyen yemek olmasıyla bilinir. sırt kısmından karışık alınır. Ne az yağlı ne bol yağlı güzel olur Adana kebap. Zırh ile kıyma halini alır. Kullanılan zırhın büyük boyutlu çift saplı. Keskin olması gerekir aksi halde et ezilir ve yemek lezzetli olmaz. Çelik olması tercih edilir aksi halde et kuruyabilir. Kullanılan malzemenin paslı olmamasına azami özen gösterilmesi gerekmektedir. Elbette her yerde Adana kebap bulabilirsiniz ama bu koşullar ana kebabı daha lezzetli kılacaktır. Tüm bu koşulları fazlasıyla barındıran hatta iyi kebaba üç nesildir yön veren Fikr- et steak & house restoranlarıdır. Kendi yetiştirdiği besi hayvanları ile kendi kebabını kendi üreten Fikr- et steak & kebap ailesi işini uzun yıllardır aşk ile yapıyor.

Kendi çiftliklerinde yetiştirdiği besi hayvanlarını kuru dinlenme sistemi ile kesip ardından restoranlarımızda marine ediyoruz. Kullanılan baharatları dahi büyük bir özenle yetiştirip güneşte kurutuyoruz. Bizim için en önemli husus yerli üretim yerli tüketim ve restoranlarımıza katkı maddesi, hormon ve yabancı madde asla giremez. Sağlığınızı en az sizin kadar önemsiyoruz ve masanızda bulunan her ürünü kendimiz üretiyoruz. Bulabileceğiniz en sağlıklı ve katsı maddesiz yemekler elbette Fikr- et steak & kebap restoranlarında mevcuttur. Turistlerin ülkemizde ilk tercihi olan Adana kebap tüm dünya tarafından yoğun ilgi görmektedir. Ülkemize ayak basan turistlerin bir an önce Adana kebap yemek için uygun restoran aradıkları aşikâr bir durum olmakla birlikte işini en iyi şekilde yapmasıyla tanılan Fikr-et steak house güzel ülkemiz Türkiye’mizi temsil etmekten gurur duyuyor. Üç nesildir süregelen azim lezzet ve gayret ile alın teri döküyoruz ve tabaklarımızı sizlerin beğenisine sunuyoruz. Milyonlarca insanın takdirini kazanan tabaklarımız ile Adana Seyhan ve Yeşiloba’ da bulunan şubelerimizde sizleri bekliyoruz.

                                                          

                                                            STEAK HOUSE

Steak house günümüzde en çok tercih edilen sofralardan biridir. İnsanlığın varoluş tarihinden itibaren popülerliğini yitirmemiş olan et ürünleri günümüzde milyonlarca tarif ve çeşit alternatifleri bulunmaktadır. Geçmişte insanların avlanmaya gitmeden önce et yedikleri bilinen bir gerçektir. Et kişinin damağına hitap ettiği kadar gereksinim duyduğu enerjiyi ve sağlığı sağlaması yönüyle de yıllar boyunca besinler arasında kendini ön planda tutmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra etin işlemden geçerken besin değerlerini kaybetmemesi hayati önem arz etmektedir. Doğru şekilde pişirildiğinde faydalı olan et eğer uygun şartlarda pişirilmezse tam tersi etki oluşturur ve vücudunuzda bakteri üretilmesine sebep olur. Doğru şekilde tüketildiğinde ömrünüze ömür katan et yanlış tüketildiğinde çok ciddi sağlık problemlerine neden olmaktadır. Eti en sağlıklı ve en lezzeti şekilde tüketebileceğiniz steak house elbette tüm Türkiye’nin parmakla gösterdiği Fikr- et steak & kebap restoranlarıdır. Kendi çiftliklerinde yetiştiren besi hayvanları kuru dinlenme sistemi ile kesilir ve Himalaya tuzunda bekletilir. En sağlıklı tuz olarak bilinen Himalaya tuzu organlara faydalı olmasıyla bilinmektedir. Sonrasında restoranlarıma gelen bu etler özellikle dağ havasında yetiştirilip güneşte kurutulmuş baharatlar eşliğinde marine edilir. Meşe odunu ateşinde ağır ağır pişen etler siz değerli misafirlerimize sunulur.

Bilinen en sağlıklı yöntemleri uyguladığımız restoran zincirimizde her detay sizin için düşünüldü. Sağlığınızı en az sizin kadar önemsiyoruz ve lezzetle buluşturuyoruz. Eğer gerçek bir steak house arıyorsanız bulacağınız cevap elbette Fikr – et steak & kebap restoranlarıdır. Sizin için her detayı düşünüp tasarladık ve konforunuz için elimizden gelen gayreti gösterdik. Ahşap sunumlarımız ile etin vitamin değerini muhafaza ediyoruz. Bebek sandalyeleri, Wi-fi ücretsiz erişim noktası, otopark hizmeti ve vale hizmeti, engelli sandalyesi ve elbette çocuklarımız için oyun alanları ile yemeklerimizin lezzetini en üst düzeyde yaşayabilmeniz için uzun yıllardır alın teri döküyoruz. Yayladan tarlaya yerli üretim ve yerli tüketim ilkesini atığımız her adımda hatırlıyoruz. Siz değerli müşterilerimizin içinin ferah olması için her adımımızı şeffaf tutuyoruz ve bizi üç nesildir ısrarla tercih edip parmakla gösterdiğiniz için çok büyük mutluluk ve onur duyuyoruz.

                                                                        

                                                                         ADANA BURGER

Adana burger yeni neslin en çok tercih ettiği, çağın en popüler yemeklerinden biridir. Tüm dünyanın damak tadına hitap etmesi ve milyonlarca burger temalı restoran olması bilinen bir gerçektir. Menüsünde Adana kebabına dair birçok eser sunan Fikr – et steak & kebap house Adana burger lezzetiyle, kebap ile Fast food çeşitlerini birleştirmiş ve birden çok damak zevkine hitap etmeyi başarmıştır. Kendi çiftliklerinde ürettiği besi hayvanları ve tarlalarında yetiştirdiği organik sebzeler ile hamburger zararlıdır algısını alt üst eden Fikr – et setak & kebap restoranları sağlığınızı ve damak tadınızı hayatının merkezine oturtmuş durumda. Kullanılan tuzun dahi organları koruması ile bilinen Himalaya tuzunun olmasına dikkat gösteren şeflerimiz bu işi üç nesildir yapıyor. Başta yirmi kişi potansiyeli olan restoranımız bugün binlerce insanı ağırlayabilme potansiyeline sahip durumda. Nedeni ise uzun yıllardır işini ciddiye alması ve aşkla yapması diyebiliriz. Bugün Adana’mızın en çok tercih ettiği restoran olmakla birlikte Türkiye’nin en iyi hamburgerlerini üretiyoruz. Yeni neslin en çok tercih ettiği hamburgerleri en sağlıklı şekilde sunuyoruz.

Kullanılan her malzemeyi bizzat üretiyoruz ve organik olmasına ehemmiyet gösteriyoruz. Ekmeklerimize katılan unun buğdayından domateslerin yetiştiği toprağa gelene kadar birebir kontrol ettiğimiz ürünler sayesinde bugün Türkiye’nin en leziz hamburgerlerine sahibiz. Lezzet ile kaliteyi birleştirerek ailenize ve size doyum olmaz bir keyif yaşatmak konusunda istikrarlıyız. Çeşitli festivallerde ve şenliklerde binlerce insanın favori lezzeti olarak işaretlendik ve bu sorumluluğun hakkını verebilmek için var gücümüz ile alın teri dökmekteyiz. Gerek Adana kebap gerek ise Adana burger denildiği zaman parmak ısırtan lezzetlerimiz ve zengin menümüz ile üç nesildir popüler steak house olmaktan gurur duyuyoruz. İşimizi aşkla yapıyoruz ve sizleri restoranlarımızda ağırlamak için sabırsızlanıyoruz. Çeşit çeşit salata ve mezelerimiz ile sunduğumuz sofralar helal gıda garantisi ile evlerinize kadar ulaşmaktadır. Lezzetlerimiz dumanı üzerinde sizlere sunulmaktadır. İster kapınıza kadar gelsin ister Yeşiloba ve Seyhan’da bulunan şubelerimizde sofralarınıza gelsin. Şık olduğumuz kadar rahatlığınıza da önem vererek atmosferimizi günlük kıyafetlerinize uygun şekilde tasarladık. Açık hava bölümü, farklı ödeme seçenekleri ile sizin için her detayı önceden düşünüp özenle sizler için geliştirdik. Ağır meşe odunu ateşinde pişen Adana burger, kazanabileceği en yüksek lezzete bürünerek sizlerle buluşuyor. Sizin sağlığınızı en az sizin kadar önemsiyoruz ve her detayla yakından ilgileniyoruz. Yerli üretim yerli tüketim ilkesi ile yaptığımız işin her aşamasında ülkemizi temsil etmenin sorumluluğunu taşıyoruz. Her türlü festival ve şenliklerde siz değerli misafirlerimiz ile buluştuğumuz gibi restoranlarımıza da bekliyoruz ve tek telefonla evlerinize servis yapıyoruz. Toplu organizasyonlarınızda da sizi zahmete sokmadan en lezzetli ve ekonomik yemekleri yapmak konusunda hevesliyiz. 

loading image
loading image
loading image
loading image
loading image
loading image
loading image
loading image