ADANA STEAK HOUSE - ADANA BURGER

Adana burger nasıl olur ve en güzel nerede yenir? sorusu oldukça sık akıllara takılan bir sorudur. Zaman içerisinde et yemeklerinin çeşitlenmesi ile keşfedilen burger dünya çapında yoğun ilgi görmektedir. Adana steak house Adana’da bulunan herkesin hemen hemen her sokakta karşılaşacağı manzaradır. Yüzyıllardır et yemekleri ve tarifleri ile adını duyuran Adana’yı tanıtan en önemli vasıf budur.ADANA BURGER

Adana burger nasıl olur ve en güzel nerede yenir? sorusu oldukça sık akıllara takılan bir sorudur. Zaman içerisinde et yemeklerinin çeşitlenmesi ile keşfedilen burger dünya çapında yoğun ilgi görmektedir. Et tüketmeyi seven sevgili adana halkının da sık sorduğu sorulardan birisi adana burger nerede yenilir sorusudur. Etin binlerce çeşidi ile karşılaşacağınız Adana’da en iyi burger yiyebileceğiniz yerlerden birisi hamburgerleri ile ünlenmiş Fikr-et steak & kebap restoranlarıdır elbette. Özenle yetiştirilen yerli besi hayvanları en iyi kesimhanelere gider. Buradan kuru dinlenme sistemi ile dinlendirilen etler Himalaya tuzu ve zengin baharat çeşitleri ile işlemden geçer. Halkın hamburger zararlıdır fikrini çürütecek ehemmiyette üretilen bu burgerler en kaliteli doğal ve yerli malzemelerden elde edilir. Meşe odunu ile kızgın ateşle dans eden burgerler kendi yaptığımız hamburger ekmeklerimiz ile buluşur. Kullanılan sosların doğal içerikli olması biz Fikr-et steak & kebap ailesi açısından hayati önem arz etmektedir. Kansorejen maddenin asla bulunmadığı yerli üretim ürünleri ile harmanlanan hamburgerlerimiz kendi topraklarımızda yetişen patatesler ile servis edilmektedir. Ülkemizin güzel topraklarında yetişen ve defasında yenilenen Ayçiçek yağı ile kızartılan organik patateslerin lezzeti ile parmaklarınızı ısırmamaya özen göstermeniz gerekecek. Kullanılan etlerimiz satırlarla ince ince kıyma halini alıp özenle baharatla marine etmiştir. Adana’nın en çok tercih edilen hamburgerlerini üretmekten Fikr-et steak & house olarak gurur duyuyoruz. Özenle hazırlanan burgerler eşliğinde doğal patates kızartmaları ve salatalarımız ile gençlerimizin midesi bayram ederken annelerin aklı kalmıyor.

Yeni neslin sağlığını ve damak tadını önemsiyoruz. En lezzetli hamburgerler için restoranlarımızda sizleri bekliyoruz. Özenle seçilmiş malzemeler ile üst düzey kalitede hamburger yemek istiyorsanız ve Adana yakınlarındaysanız lezzetten sizi dört köşe edecek hamburger menümüz ile bekliyoruz. Bugün lezzet şehri Adana’nın en lezzetli hamburgerlerini üretmek ve sizlerin beğenisine sunmak bizi mutlu ediyor. İşimizi önemseyerek ve dikkate alarak yapıyoruz. Nesillerdir türlü et yemeklerinde parmakla gösterilen marka olmak gurur verici. Eğer en sağlıklı şekilde beslenip hamburger severler arasında iseniz mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Deneyen herkesin damak çatlatan lezzet olarak nitelendirdiği hamburgerlerimiz binlerce insanın favori yemek listesinin başını almış durumda. Sizde bu lezzete ortak olmak isterseniz Adana’da bulunan Yeşiloba ve Seyhan ‘da bulunan restoranlarımıza teşriflerinizi bekleriz.

                                                          ADANA STEAK HOUSE

Adana steak house Adana’da bulunan herkesin hemen hemen her sokakta karşılaşacağı manzaradır. Yüzyıllardır et yemekleri ve tarifleri ile adını duyuran Adana’yı tanıtan en önemli vasıf budur. Bir kere ayak basanların her daim bulunmak isteyeceği, hem doğal güzellikleri hem de lezzetleri ile göz ve karın doyuran Adana kendini sevenlerin ayrılmak istemeyeceği bir memlekettir. Bunun nedenlerinden birisi de yerel üretim ve yerel tüketimi destekliyor olmasıdır. Her daim kendi ürünlerini kullanmaya ehemmiyet göstermesi Adana’yı özel kılan sebeplerden birisidir.

Adana’nın lezzet durağı olan Fikr-et steak & kebap restoranları da besi hayvanlarını kendi çiftliklerinde yetiştirir.  Kesimhaneleri yine kendinin olmakla birlikte ürünler kendi restoranlarında bu işin ehli şefler tarafından işlenmektedir. Adana’nın en çok aranan ve beğenilen steak house olma nedeni işinin her adımında emek kalite bulunuyor olmasıdır. Bilhassa kebapları ve hamburgerlerinin meşhur olduğu Fikr-et steak & house restoran zincirinin menü yelpazesi oldukça zengin olmakla birlikte yüzde yüz doğal ve organiktir. Sağlığınızı en az sizin kadar önemseyen Fikr – et ailesi olarak kullandığımız baharatları dahi özenle seçip yetiştiriyoruz. Olabileceği en sağlıklı hale bürünmesi için güneşte kuruttuğumuz baharatlara en doğal ve sağlıklı tuz olan Himalaya tuzu eşlik ediyor. Etin en lezzetli halini yiyeceğiniz Fikr –et steak house eti ve etin buluştuğu her zerreyi özenle seçiyor. Adana steak house denilince akla gelen tek lezzet elbette Fikr-et steak & kebap restoranlarıdır. Eti pişirdiğimiz ateş meşe odunundan elde edilir. Meşe odunu yemeğin lezzetine lezzet katması ile bilinmektedir. Eğer gerçek bir et yemek istiyorsanız durağınız elbette Fikr-et ailesidir. Üç nesildir devam eden el lezzeti ve tarifleri ile altın dokunuşları hissedeceğiniz tabaklarımız sizin için özenle tasarlanmaktadır.

                  ADANA LEZZET FESTİVALİ

Adana lezzet festivali her yıl olduğu gibi bu yılda katılımcıları kendine hayran bıraktı. Türkiye’nin dört bir yanından ve farklı ülkelerden gelen katılımcılar Adana’nın birbirinden güzel lezzetleriyle tanışma fırsatı buldu. Adana binlerce yıldır mutfak geleneklerine sahip çıkmayı başaran kentlerden biri olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda Adana’nın bereketli toprakları ile kendine has mutfak lezzetlerini ve kültürel zenginliğinden gelen mutfak mirasını dünyaya tanıtma yolunda bu festivalle taçlanıyor. Tarım ve hayvancılık konusunda öncü olan adana katılımcıları doğal, sağlıklı ve yerel kültüre uygun gıdayı tercih etmeye de teşvik ediyor. Adana lezzet festivalinin en göze çarpan yanı sürdürülebilir gastronomiyi desteklemesi. Ulaşımdan geri dönüşüme birçok şeyi içine alan karbon ayak izini en az düzeye indirmek için festivalde kullanılan ürünler en fazla 50 km’lik mesafelerden tedarik ediliyor. Kullanılan plastiklerin geri dönüşümü konusunda da son derece hassas davranılıyor. Kırk üzerinde kadın üretici kooperatifi bulunan Adana festivalde de birçok temel ürünlerini kadın üreticiden tedarik ederek farkını ortaya koyuyor.

Adana’nın lezzetli mutfağının keşfedildiği ve harika deneyimlere zemin hazırladığı bu festivalde birbirinden ünlü sunumları ve lezzetli tadımları ile katılımcıları büyüleyen bir tabak da Fikr-et steak& kebap restoranlarına aitti. Tatma fırsatı bulunanların bağımlı kaldığı bu lezzet festivalde halkın sevgisi ile taçlandı. Adana lezzet festivallerinde tam olarak altı senedir boy gösteren Fikr-et steak & kebap restoranları lezzeti ve sunumu ile halkı büyülemeye şubelerine devam ediyor. Kendi üretimi olan et ve sebzeleri üstün kalite ile halkın beğenisine sunan bu lezzet noktası tam üç nesildir popülerliğini zirveden indirmedi. Yayladan sofraya sağlık ilkesini iliklerine kadar yaşayan bu işletme sağlığınız ve damak tadınız için bir restorandan çok daha fazlasını sunuyor. Misafirlerini en iyi şekilde ağırlayabilmek için açık alan ve kapalı alan hizmeti bulunan, annelerin daha rahat yemek yiyebilmesi için bebek sandalyeleri, otomobilinizi rahatça park edebilmek için otopark hizmeti ve valesi, ücretsiz erişim için Wi-fi bağlantı noktası, engelli sandalyeleri ve çocuk oyun alanları ile konforunuz için elinden gelen gayreti gösteriyor. Kullanılan malzemelerin her birinin özenle ve dikkatle seçilmiş olması Fikr-et steak & kebap restoranlarını özel kılan başka bir sebep. Zengin menü yelpazemiz, her biri birbirinden lezzetli salata ve mezelerimiz, sayısız kebap türlerimiz ile parmak ısırtan lezzetleri takdirinize sunuyoruz. Adana’da bulunan iki şubemizde de siz değerli misafirleri sofralarımızda ağırlamak için sabırsızlanıyoruz. Yeşiloba ve Seyhan’da bulunan şubelerimizde sizleri görmekten onur duyarız. Festivalde olduğu gibi restoranlarımızda da lezzette sınır tanımıyoruz. Ayrıca eve servis hizmeti ile bir telefon uzağınızdayız. Toplu organizasyonlarınızda zahmete girmeden, en yüksek kalitede ve en uygun ekonomide olan yemeklerimiz ile bir telefon uzağınızdayız.

loading image
loading image
loading image
loading image
loading image
loading image
loading image
loading image